! UWAGA !
W związku z planowanym remontem Strefy Basenowej w terminie od 02.04.2024 r. do 28.04.2024 r.,  Strefa Basenowa ( Basen, Sauny i Jacuzzi ) będzie NIECZYNNA za utrudnienia Przepraszamy

Co warto zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane to bardzo popularny kierunek wśród turystów. Latem jest to idealna baza wypadowa, aby zdobywać najwyższe...

Co warto zwiedzić w Zakopanem? 


Zakopane to bardzo popularny kierunek wśród turystów. Latem jest to idealna baza wypadowa, aby zdobywać najwyższe polskie szczyty. Zimą z kolei staje się jednym z największych ośrodków narciarskich w kraju. Co warto zwiedzić w Zakopanem podczas urlopu?


Panorama Tatr i Zakopanego z Gubałówki


Pobyt w górach zimą czy latem to zawsze doskonała okazja do tego, aby zobaczyć panoramę miast z innej perspektywy. Oczywiście, najpierw trzeba zadbać o nocleg w Zakopanem lub pobliskich miejscowościach na przykład w Poronienie, aby mieć z niego świetną bazę wypadową. Gubałówka to szczyt, który charakteryzuje się nieco jarmarcznym klimatem i niektórych może odstraszać, ale za to widok na stolicę Podhala i Tatry robi ogromne wrażenie i choćby dlatego warto się tam wybrać. Poza tatrzańskimi szczytami z Gubałówki widać całe Podhale, Babią Górę i Gorce.


Wielka Krokiew - najpopularniejsza skocznia narciarska w Polsce


Wielka Krokiew jest miejscem, które dla miłośników skoków narciarskich ma ogromne znaczenie. Wybudowana w 1925 roku skocznia na stoku góry Krokiew była świadkiem wielu wspaniałych sukcesów, a także niespełnionych nadziei polskich kibiców. Przez niemal 100 lat zmieniały się na niej rekordy. Począwszy od skoku na 36 metrów w 1925 roku do czasów obecnych, gdzie ten rekord wynosi już 147 metrów. Oczywiście, wpływ na to miały zarówno liczne przebudowy skoczni, jak i zmiany w technice skakania i technologia wdrażana w świat sportu.


Górskie szlaki i unikalna przyroda w Tatrach


Lista miejsc, które warto odwiedzić w Tatrach jest bardzo długa. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla zdecydowanej większości turystów bez wątpienia największą atrakcją są Tatry i szlaki górskie. To właśnie dla tych pięknych tras oraz unikalnej przyrody, najwyższych polskich gór, chce się tam przyjeżdżać. 275 kilometrów oznakowanych szlaków w zupełności wystarczy na zorganizowanie wielu niesamowitych wycieczek. 


Słynna atrakcja Zakopanego, czyli Krupówki


Krupówki to słynny deptak, w którego okolicy znajdują się liczne noclegi w Zakopanem oraz wiele restauracji i atrakcji. Deptak stale tętni życiem i jest pełen turystów, w szczególności w sezonie letnim oraz sylwestrowym. Właśnie przy tej ulicy ciągnącej się w centrum miasta znajdują się liczne lokale, klimatyczne knajpy górskie, dyskoteki i sklepy. Na Krupówkach nie brakuje również starych wozów z oscypkami, kierpcami i koronkami. Na samych końcu deptaku znajduje się neoromański kościół Świętej Rodziny, który został wzniesiony pod koniec XIX wieku. Dla ceniących ciszę, odpoczynek i dla których nie będzie problemem dojazd samochodem polecane są noclegi z dala od Krupówek. Sprawdzone miejsca na nocleg znajdują się również w pobliskiej miejscowości – Poronin. Warto sprawdzić tutaj takie obiekty jak Limba Poronin lub Grand Limba & Resort przy ul. Kośne Hamry 15a oraz ul. Kośne Hamry 15c. 


Atrakcje dla dzieci w Zakopanem


Wyjeżdżając do Zakopanego i wybierając atrakcyjny pensjonat na Podhalu, np. Limba Poronin, warto zadbać jeszcze o swoje pociechy. Oczywiście, takie ośrodki oferują noclegi z basenem w górach, ale warto także w inny, aktywny sposób spędzać czas z dziećmi. Ze swoimi pociechami warto wspiąć się na Nosal, ponieważ jest to łatwo dostępny szczyt, który wznosi się nad Kuźnicami. Z góry można podziwiać piękną panoramę szczytów w Tatrach oraz świetnie widać całe Zakopane. Można również odwiedzić Muzeum Oscypka, czy też Aqua Park Zakopane.
powrót